Bilmesem Genel Blog Sitesi

mart ayı doğalgaz tarifesi resmi
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Mart Ayına Ait Doğalgaz Tarifesi Açıklandı!

Mart Ayına Ait Doğalgaz Tarifesi Açıklandı!

BilmesemSitesi BilmesemSitesi -
49 0

Türkiye’nin doğalgaz dağıtım ve iletiminden sorumlu kuruluşu olan Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ), mart ayı itibariyle uygulanacak doğalgaz tarifesi bilgilerini kamuoyu ile paylaştı. Yapılan duyuruya göre, meskenler ve sanayi tesisleri için doğalgazın yanı sıra elektrik üretiminde kullanılan gazın fiyat tarifesinde herhangi bir güncelleme yapılmamıştır.

Şirketin resmi web sitesinde yer alan bilgilere göre mart ayı içinde geçerli olacak doğalgaz tarifeleri önceki dönemle aynı seviyede sabitlenmiştir.

BOTAŞ tarafından konut tüketicilerine uygulanacak olan satış fiyatları, mart ayında 1000 metreküp doğalgaz başına 4.080 Türk Lirası olarak ilan edilmiştir.

Sanayi sektörüne yönelik doğalgaz tarifesi ise, 1000 metreküp doğalgaz kullanımı için birinci kademede 8.549 TL, ikinci kademede ise 11.374 TL olarak belirlenmiştir.

Elektrik üretimi için kullanılacak 1000 metreküp doğalgazın fiyatı da 12.000 TL olarak açıklanmıştır.

Doğalgaz Tarifesi Aylık Hesaplanıyor

mart ayı doğalgaz tarifesi resmi

BOTAŞ tarafından yapılan açıklamaya göre, doğalgaz fiyat tarifeleri aylık periyotlar halinde hesaplanmaktadır.

Şirketin web sitesinde yer alan bilgilere göre, “Household Energy Price Index (HEPI) endeks değerleri dikkate alındığında, Avrupa ülkeleri arasında konutlar için uygulanan en uygun fiyatlı doğalgaz Türkiye’de sunulmaktadır” denildi.

Transdüser ve Transmitter nedir ve aralarındaki farklar nelerdir

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir