Bilmesem Genel Blog Sitesi

Ölümcül Dalış Filmi
 1. Anasayfa
 2. »
 3. BLOG
 4. »
 5. Ölümcül Dalış Filmi (The Dive) – 2023

Ölümcül Dalış Filmi (The Dive) – 2023

BilmesemSitesi BilmesemSitesi -
62 0

Ölümcül Dalış filmi, bir gerilim filminin tanıtımı ile siz değerli ziyaretçilerimizin karşısındayız. 2023 yapımı bu film, bir aksilik yaşanmaması halinde 22 Eylül 2023 tarihinde Türkiye’de vizyona girecek. Web sitemizin amacı ise sizlere filme dair olabildiğince detaylı bilgi sunmaktır. İşte detaylar;

Ölümcül Dalış Filmi

Uyarı : Ölümcül Dalış filmini izleyebilmek için gösterime girdiği sinema salonuna ait bilete ihtiyacınız var. Lütfen sadece yasal yollardan izleyiniz.

Ölümcül Dalış Filmi Fragman İzle, Konusu, Yorumlar Ve Oyuncu Kadrosu

2023 yapımı bu filmin yönetmen koltuğunda Maximilian Erlenwein oturuyor. Senarist ise Maximilian Erlenwein ve Joachim Hedén‘dır. Filmin Türkiye’deki vizyon tarihi ise yukarıda da belirttiğimiz üzere 22 Eylül 2023’tür.

Filmin türü gerilim filmi olarak geçiyor. Gerilim filmleri Türkiye’de oldukça sevilen film türlerindendir. Bakalım filmi izlemeniz halinde düşünceleriniz hangi yönde olacak?

Filme dair genel detaylar;

Yönetmen : Maximilian Erlenwein
Senarist : Maximilian Erlenwein, Joachim Hedén
Oyuncular : Sophie Lowe, Louisa Krause
Tür : Gerilim Filmleri, Yabancı Filmler
Yıl ve Süre : 2023 – 1 saat 31 dakika
Yayın Tarihi : 22 Eylül 2023 (Türkiye)
Menşei : Almanya
Yapımcı Şirket : Augenschein Filmproduktion, Falkun Films

Filme dair görseller;

Ölümcül Dalış Filmi Konusu

Filmin konusu hakkında yapmış olduğumuz araştırmalar neticesinde şu bilgilere ulaşmış bulunmaktayız;

Ölümcül Dalış, kardeşini sıkıştığı yerden kurtarmak için zamana karşı yarışan bir kadının hikayesini konu ediyor. İki kız kardeş olan Drew ve Mary, dünyanın en uzak ve güzel yerlerinden birinde tüplü dalış yapmak için yola koyulur. Onlar bu yolculuğun keyifli geçmesini umarken, bir heyelan sonucu kayaların denize düşmesiyle ölüm kalım mücadelesine dönüşür. Mary, 28 metre aşağıda mahsur kaldığında, Drew tehlikeli derecede düşük oksijen seviyesi ve soğuk havada hayatları için savaşır.

Yukarıdaki bilgilere ek olarak paylaşmış olduğumuz fragman videosunu izleyerek de yine filme dair bilgi edinebilirsiniz.

Ölümcül Dalış Filmi Türkçe Altyazılı Fragman İzle

Ölümcül Dalış Filmi Yorumlar

Ölümcül Dalış Filmi

Filme dair yorumlar ile ilgili yapmış olduğumuz araştırmalar neticesinde bir başka fragman videosunun altına atılan yorumlara ulaşmış bulunmaktayız. İşte bahsi geçen yorumların bir kısmı; (Söz konusu yorumlar otomatik çeviri sonrasında paylaşıldığı için bazı anlam kaymaları yaşanabilmektedir.)

 • Bu film yeterince takdir edilmiyor. Mükemmel değil ama videografisi muhteşem. Görünümler ve kamera kaydırma, birçok modern filmde eksik olan şeylerdir. Hikaye basit ve basit olmasına rağmen sanatı muhteşemin de ötesinde. 8 ve üzeri veriyorum.
 • Bu filmi gerçekten beğendim. Dün izledim, iki kız kardeşin arasındaki ilişkiyi seviyorum. Bana göz yaşı verdi
 • Buna benzer bir sürü film izledim ama bu gerçekten çok iyiydi. Harika oyunculara sahipti ve diğer filmlerde eksik olan unsurlara sahipti.
 • Nişanlım ve ben filmi dün İskoçya’da izledik. Bu tür bir filmi muhtemelen onlarca kez izlemiş olmanızın dışında, yine de iyi hazırlanmıştı ve izlemesi oldukça keyifliydi. Gerçi ben olsaydım en az 10 kez boğulurdum. Aslında bir Alman yapımı olduğunu izleyene kadar fark etmemiştik, Almanya’da yurt içinde gösterilmeden önce uluslararası olarak piyasaya sürülmesi oldukça tuhaf. Neyse, çok daha kötülerini gördüm. Beni 3 yıl önceki Norveç orijinali hakkında meraklandırıyor, farklı bir ortam ama fragmandan sağlam görünüyor.
 • Bu güzel, gerilim dolu bir film. Okyanuslarımızın yarısına yakınını bile keşfetmemişken, uzay nasıl son sınır olabilir diye merak ediyorum. Uzayda olmak kadar tehlikeli. Tüm vücudun sıkıştırılması, O2 ihtiyacı inanılmaz.
 • Karakterler tuttuğu sürece nefesimi tutmaya çalıştığım bir sahne olacak.
 • İyi ki korkutmak için köpekbalığı unsuru kullanılmamış…. bu tür filmler gerçekten de su altı korku filmi yapmak için köpek balıklarına veya diğer deniz canlılarına ihtiyacınız olmadığının bir örneği… harika…
 • Birinin okyanusa gittiği ve kötü bir şey olduğu hakkında bir hikaye duymayalı çok uzun zaman oldu.
 • Yıllardır neden kimsenin derin su dalışı veya satürasyon dalışı gibi korkunç fikirleri kullanmadığını merak ediyorum?!? Tek başına olma fikri çok korkutucu
 • Oldukça gerilim dolu bir filme benziyor. Bunlar hoşuma gitti.
 • Karakterlerin baskı altında çatlamadığını görmek güzel.
 • Filmi bugün gördüm. İnanılmaz

Filme dair daha birçok olumlu veya olumsuz yorum bulmak mümkün. Lütfen sizler de film hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum kısmında belirterek, bu konuda arayış içerisinde olan insanlara yardımcı olunuz. (Teşekkürler.)

Ölümcül Dalış Filmi Oyuncu Kadrosu

Filmin oyuncu kadrosu ise şu şekilde;

 • Sophie Lowe
 • Louisa Krause

Filmi izlemeniz halinde keyif almanız dileğiyle…

Şu makalemizi de okumak isteyebilirsiniz. 1976 Filmi

Tüm bilgiler internet ortamından edinilmiştir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir