Bilmesem Genel Blog Sitesi

Tavuri Filmi
  1. Anasayfa
  2. »
  3. BLOG
  4. »
  5. Tavuri Filmi Fragman İzle, Konusu, Yorumlar Ve Oyuncu Kadrosu – 2023

Tavuri Filmi Fragman İzle, Konusu, Yorumlar Ve Oyuncu Kadrosu – 2023

BilmesemSitesi BilmesemSitesi -
126 0

Tavuri Filmi, bir belgesel filmin tanıtımı ile siz değerli ziyaretçilerimizin karşısındayız. 2023 yapımı bu film, bir aksilik yaşanmaması halinde 15 Eylül 2023 tarihinde Türkiye’de vizyona girecek. Web sitemizin amacı ise sizlere filme dair olabildiğince detaylı bilgi sunmaktır. İşte detaylar;

Tavuri Filmi

Uyarı : Tavuri filmini izleyebilmek için gösterime girdiği sinema salonuna ait bilete ihtiyacınız var. Lütfen sadece yasal yollardan izleyiniz.

Tavuri Filmi Fragman İzle, Konusu, Yorumlar Ve Oyuncu Kadrosu

2023 yapımı bu filmin yönetmen koltuğunda Derviş Zaim oturuyor. Senarist ise yine yönetmenin kendisidir. Filmin Türkiye’deki vizyon tarihi ise yukarıda da belirttiğimiz üzere 15 Eylül 2023’tür.

Filmin türü belgesel film olarak geçiyor. Belgesel filmler Türkiye’de oldukça sevilen film türlerindendir. Bakalım filmi izlemeniz halinde düşünceleriniz hangi yönde olacak?

Filme dair genel detaylar;

Yönetmen : Derviş Zaim
Senarist : Derviş Zaim
Katılımcılar : Mustafa Serttaş (Tavuri), Aral Moral, Şirin Gazi, Derviş Çebiç, Metin Bilmen…
Tür : Belgesel Filmler, Türk Filmleri
Yıl ve Süre : 2023 – 1 saat 33 dakika
Yayın Tarihi : 15 Eylül 2023 (Türkiye)
Menşei : Türkiye
Yapımcı Şirket : Marathon Film

Filme dair görseller;

Tavuri Filmi Konusu

Filmin konusu hakkında yapmış olduğumuz araştırmalar neticesinde şu bilgilere ulaşmış bulunmaktayız;

Tavuri filmi, hayatının yarısını hapishanede geçiren şeytan lakaplı Mustafa Serttaç karakteri aracılığıyla suç, suça bağımlılık, toplum ve özgürlük temalarını sorgulamaktadır. İlkokulu bitirmemiş olan Mustafa Serttaş Kıbrıs’ta yoksul ve parçalanmış bir ailede yetişmiş ve çocukluğundan itibaren hırsızlığa başlamıştır. Zamanla bu alışkanlığı bir tutkuya dönüşmüştür. Filmin yönetmeni Derviş Zaim Mustafa Serttaş’ı sekiz yaşından beri tanımaktadır. Bu çalışmada Serttaş’ın hayatının son beş yılını filme almayı başarmış, çekimlerin bir kısmı Serttaş hapiste iken gerçekleştirilmiştir. Filmin başında yönetmen eski arkadaşını hapishanede ziyarete gelir, bu sayede seyirci olarak yönetmenin kafasında bazı sorular yer aldığını öğreniriz: Tavuri hapishaneden çıktıktan sonra yeni bir hayat başlatmayı başarabilecek midir, yoksa yavaşça kendi sonunu mu hazırlayacaktır? Ülkenin en büyük dolandırıcısı olmasına rağmen ona yönelik bir merhamet geliştirmek mümkün müdür?

Yukarıdaki bilgilere ek olarak paylaşmış olduğumuz fragman videosunu izleyerek de yine filme dair bilgi edinebilirsiniz.

Tavuri Filmi Fragman İzle

Tavuri Filmi Yorumlar

Film hakkında herhangi bir yorum bulamadığımızı üzülerek belirtmek isteriz.

Lütfen aşağıdaki yorum kısmında film hakkındaki düşüncelerinizi yazarak, bu konuda araştırma içerisinde olan insanlara destek olmaya çalışınız. (Teşekkürler.)

Tavuri Filmi Oyuncu Kadrosu

Tavuri Filmi

Filmde pek doğal olarak birçok oyuncu yer alıyor. Mevcut oyuncu kadrosunun bir kısmı ise şu şekilde; (Yaptığımız araştırma sonucunda filme dair genel bilgilerin paylaşıldığı ortamlarda oyuncular yerine katılımcılar kelimesi kullanılmıştır. Biz de yukarıda katılımcı bu başlık altında oyuncu kelimesiyle sunmak istiyoruz.)

  • Mustafa Serttaş (Tavuri)
  • Aral Moral
  • Şirin Gazi
  • Derviş Çebiç
  • Metin Bilmen

ve daha birçok oyuncu…

Filmi izlemeniz halinde keyif almanız dileğiyle…

Şu makalemizi de okumak isteyebilirsiniz. Metruk Filmi

Tüm bilgiler internet ortamından edinilmiştir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir